Kļūstam par pašnodarbināto ar firmu – reģistrējam Individuālo komersantu

Individuālā komersanta reģistrācija ir ātra un salīdzinoši vienkārša. Dokumentu aizpildīšana un iesniegšana kopumā aizņem mazāk kā divas stundas. Pie tā izdevumi, visu darot pašam, nepārsniedz 40 Ls.

Aprakstīšu īsumā, pa soļiem reģistrācijas procesu:

  1. Jāaizpilda „Pieteikums individuālā komersanta ierakstīšanai komercreģistrā” (2. veidlapa). Dokuments ir vienkāršs un satur informāciju par personu un firmas nosaukumu. Veidlapu var atrast šeit: „Pieteikums individuālā komersanta ierakstīšanai komercreģistrā
  2. Jādodas uz banku un jāsamaksā nodeva par uzņēmuma ierakstīšanu komercreģistrā – 20 Ls un jāpaņem par to kvīts.
  3. Jāsamaksā turpat bankā par publikāciju Latvijas Vēstnesī – 16 Ls un jāpaņem par to kvīts.
  4. Jāsamaksā arī par Uzņēmumu reģistra notāra pakalpojumiem – 2,75 Ls un tieši tāpat jāpaņem kvīts.
  5. Ar visiem papīriem jādodas uz Uzņēmumu reģistru pie notāra, kas apliecinās personas rīcībspēju un parakstu uz pieteikuma.
  6. Tālāk, ar visiem dokumentiem jādodas uz dokumentu iesniegšanu. Tur dokumentus ātri caurskatīs un izsniegs papīru, kas apliecina, ka esat iesniedzis dokumentus.
  7. Uzņēmumu reģistrs sniegs atbildi 3 dienu laikā. Pēc tam var iet pēc savas „Komersanta reģistrācijas apliecībai”. Gadījumā, ja būs ieviesusies kāda nepilnība, jums izskaidros atteikuma iemeslu un pateiks, ko nepieciešams mainīt, lai visu nokārtotu. Tādā gadījumā nodevas par ierakstīšanu un publikāciju nebūs jāmaksā otru reizi.

Dokumentus atļauts sūtīt arī pa pastu. Parakstu un personas rīcībspēju var apliecināt arī pie cita zvērināta notāra.

Kategorija Individuālais komersants | Iezīmes , , | Bez komentāriem

Comments are closed.